25 Kasım 2010 Perşembe

Bebekli yaşamdan enstantaneler 1

*Zaman: Bayramın 3. günü
Yer: Bir balıkçıda açık hava
Kuzucuk kıpırdanıyor, annesi korkuyor yeni bir kriz gelir mi?

S: Keşke bebeklerin bir günde sadece 3 kere kullanabileceğin bir düğmesi olsa. Kriz anında, ona bassan kuzucuk rahatlasa, uyusa.
V: Elektrik süpürgesi varya...
S: Doğru!!

Şimdi bu nasıl bir espiri anlamadık diyebilirsiniz. Bu espirinin ardındaki hikayeyi anlatayım.

Kuzucuğun krizi olan bir günde, evde işler devam ediyordu haliyle. Birden elektrik süpürgesinin yüksek sesi çıktı. Kuzucuk ağlamaktan mor hale gelmişken bir de baktık ki sustu ve sesi dikkatle dinlemeye başladı. Sonra da birden uyudu. Bizim kuzu için fön de işe yarıyor. Çok kriz olunca bu iki sesi kullanıyoruz. Annelik yapmayacağım dediğin şeyleri gün gelince yapmaktan ibaret sanırım...

Not: 1) D&Rdaki kolik cdsini de hep görürdüm almamıştım. Aldım denedim. Tal inanılmaz bir hızla rahatladı, yatağında sessiz ve dikkatli bir biçimde sesleri dinlemeye başladı. Tavsiye ederim.

*İtiraf ediyorum. İlk banyoların birinde yanlışlıkla Tal'in sırtını yıkarken yüzü suya girdi biz farketmeden. Neyse ki bir şey olmadı. Ama bizler acemi anne-baba olarak çok sıkıntılandık. Hatta uzunca bir süre kuzucuğun nefesini takip ettik.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Buzui Orhan Osman'ın çocuğu da kolikli olduğu için buna göre cd yapmış. Her çocuğun kendine has problemleri oluyor sanırım. Kolay gelsin, sevgilerimle

syhn dedi ki...

Annelik "yapmayacagim" dedigin seyleri gun gelince yapmaktan ibaret ifadesine bayildim. 7 hafta sonra ben de deneyimlemeye baslayacagim, bakalim ben neler yapmayacagim dedigum neleri yapacagim:)
Su diyabet ve beraberindeki diyet sikinti vermeye basladi artik, senin nasildi bu donemlerin Suzi?

Suzy dedi ki...

Eva, evet ben de o Cdyi aldım. gerçekten çok çok rahatlatıyor kuzucuğu...
Seyhancım, teşekkür ederim :) 7 hafta kaldı çok heyecanlı... :) Bu dönemler de ben de çok sıkılmıştım. hatta Dr.um bebek çok aşırı kilo almıyor demek düşürdük demişti, artık zaten o kadar etkilemez lafını duyunca. azar azar kaçamaklar yapıyordum. iyi geliyordu. sen de bir Dr.a sor istersen?

Yorum Gönder