10 Şubat 2010 Çarşamba

Bir Bakın


Benim yapmayı en sevdiğim şeylerden biri insanları gözlemlemek. Beni tanıyanlar bilir ben çok konuşurum ama bir yandan da bakar ve takip ederim. Mesela bir cafede birini bekliyorum yalnızım, ilk iş sokakatan geçenleri gözlemlemek. Ruh hallerine bakarım, nasıl hissediyorlar diye. Zamanla bir oyun gibi oldu benim için... Tabii meseleğim için de iyi bir pratik. Arabada iki kişi varsa rollaerini anlamaya çalışırım, aradaki iletişime bakarım, o an kavga ediyorlarsa gözlerini okumaya çalışırım onlar ne anlatıyor diye. Sessiz olarak sadece ifadelerle bir kavgaya tanık olmak ve bana hissetirdikleri, benim atıflarım oluyor aslında...
Siz de oynar mısınız bu oyunu? Yoksa tek miyim? Bir ara düşündüm herkes yapıyordur dedim ama sormak da istedim...
Resim: http://www.komikim.com/karikatur/karikaturler/selcuk_erdem/gozlem.jpg adlı siteden alınmıştır.

3 yorum:

bencu dedi ki...

ben de sokakta itişip kakışan adamların kavgasını durup izlemeyi severim:) tabi sadece itiş kakış oluyor ve kimsenin canı yanmıyorsa. çünkü o birileri tarafından tutulan adamın "tutmayın lan beni" derken aslında için için bırakmamaları için dua eden halleri hep bir ilginç gelir bana:))) ne yalan söyliyim yumruklu kavgaları da durur izlerim, öyle yüzümde gülümsemeyle izleyemem ama boşverip te geçmem. ama ayırmam genelde, hem birine zarar vermeyi göze alacak hareketler yapacaksın, hem de ben araya girip bu saçmalıktan hem karşı tarafın hem senin zarar görmene engel olucam. dayak yemeliki, sorumluluk sahibi olup gelecek sefere konuşarak çözmeyi denesin. ama bir taraf kavga etmemek için elinden geleni yapmasına rağmen sıkıştırılıyorsa o zaman başka. buna tahammül edemem :)

Jacko NAMET dedi ki...

Ben böyle oynamıyorum da he durumda kendimi karşımdakinin yerine koyup başka bir oyun oynuyorum bunu da tavsiye ederim sana :)

Stell' dedi ki...

ben oynuyorum ya!!!! hele sen yazınca dahada bir mutlu oldum...insanların fikirlerine düşünce balonları ekliyorum, ben bunu sokak hayvanlarına ve konuşamayan bebekler içinde yapıyorum.Delimiyim neyim :)

Yorum Gönder