14 Aralık 2009 Pazartesi

Yeni Yıl - Pembe Gözlük Senesi


Bayram öncesinde çok ama çok sevdiğim, uzun zamandır da görüşemediğim sevgili Lise arkadaşlarımlar görüştüm. Ayrılmaz 4'lu tekrar bir aradaydık :) Tabii ki bol sohbet, bol bol gülücük vardı bu buluşmada. Ayrılırken her ay yapmaya karar verdik bu buluşmayı. Sohbet sırasındaö bir arkadaşım kendi arkadaşlarıyla yaptıkları ve artık gelenekselleşmiş bir toplantıdan bahsetti. Her sene sona ermeden, bir sonraki sene için beraberce kendilerine birer amaç koyuyorlamıs. Hep beraber kafa patlatıp, sonrasında bu amaca güzel bir isim buluyorlarmıs. Tüm sene boyunca da amaca yönelik davranabilmesi için destek oluyorlarmış. Daha güzel bir sistem olamazdı bence.Güzel bir destek ve kendini geliştirme sistemi. Yaratıcı isimlerle iş daha da keyifli hale geliyor.

O nedenle ben de bunu bu sene denemek istedim. Düşündüm, taşındım bu sene kendimle ilgili neyi geliştirmek istiyorum diye ve kararımı verdim. Bu sene daha az stresli, daha rahat, daha az takan bir insan olmaya karar verdim. (Belki çok yaratıcı değil ama öncelikli olarak üzerinde çalışmam gereken beceri bu diye düşünüyorum). Geçtiğimiz sene yavaş yavaş hayır demeye başlamıştım (bir önceki yazımdan takip etmişsinizdir), bu sene de biraz kendimi rahatlatmaya başlarsam çok daha rahat ve mutlu biri olacağım.

Sizler de benim destekçim olur musunuz? Karamsarlığa düştüğümde bana destek olabilir misiniz? Böylece tüm sene boyunca pembe gözlüklerle dolaşırım ve belki gelecek senelerde de bir yaşam biçimine döner stressiz hayat).

Bir sonraki yazımda eylem planı yapacağım. Değiştireceklerim hakkında plan program yapmadan pembe gözlük takamam ki...

Sevgili S. Sana ve arkadaşlarına bu güzel fikir ile bana ilham verdiğiniz için teşekkür ederim.

Resim: http://www.pawsintheparkusa.com/images/PinkGlasses.jpg adli siteden alinmistir.

3 yorum:

Rakel dedi ki...

pembe gözlüklü köpek bu kadar muhteşem bi resim olamazdı bu yazıya..
çok sevdim :)
umarım yardımcı olabiliriz - neden olmasın!

bencu dedi ki...

o zman ben de sana tahtakaleden pembe bir gözlük alarak yardımcı olabilim. unutma dandik bile olsa evde veya iş yerinde masanın üstünde gözlükleri gördükçe bu amacını hatırlarsın:)

Suzy dedi ki...

sevgili raquel, evet ben de resmin çok sevdim. teşekkürler şimdiden yardımların için.
Sevgili Bencu,
görsel hatırlatıcıya hiç bir zaman hayır demem :) sevgiler

Yorum Gönder