8 Aralık 2009 Salı

Hayat Bir Alışveriş

Konularım tükendi sanıyordum. Panik içindeydim ne yazsam acaba diye, birden bir çalışma esnasında bu konu geldi aklıma. (Ampül yandı yani tam anlamıyla :) )

Hayat bir alışveriş ama bazı benim gibi kişiler almayı pek de bilmiyor. Hep başkalarının isteklerini gerçekleştirerek, hep başkalarını öne koyarak ve kendilerini düşünmeden yaşıyorlar. Başkaları için adeta kendilerini tüketiyorlar. uyorlar. Bekliyorlar ki karşılarındaki kişiler onların isteklerini anlasın.

Ben anladım ki karşındaki kişiye istek belirtmezsen olmuyor. Öğrendim artık hayatın bir alışveriş olduğunu, ona göre hem başkaları için bir şeyler yapıyorum hem de onlardan istiyorum, soruyorum. Başta çevredekiler istediğiniz, sorduğunuz için şaşırsalar da sonradan alışıyorlar.

Bazılarınız için çok basit olabilir bu bahsettiğim ama istemesini bilmeyenler ve hep kendinden verenler bunun ne kadar zor bir yaşantı olduğunu anlayacakladır. Ben henüz anladım ki başkaları kadar kendimizi de ön planda tutmak bencillik demek değildir. Önce bizler kendimizi düşünmeliyiz ki tükenmişlik yaşamayalım. Tükenmişliğimizin ne kendimize ne de başkalarına faydası var.

Düşünün en son ne zaman kendiniz için bir şey yaptınız? (Sadece kendiniz için??)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder