16 Kasım 2009 Pazartesi

hayatımdaki yeni kişilere sıcacık bir merhaba

Ben yenilikleri seven bir insanım sanırım. Hatta baktığımda, bloğumda öyle ya da böyle bu konudan çok sık bahsettiğimi görebiliyorum. Değişiklikler, rutin olmayanlar, spontanlık hoşuna giden şeyler ama ilk defa hayatımda yeni bir dönem başlıyorsa yaşadığım his öncelikle panik. panik olunca gece uykuların yerini düşünceler alıyor. bir süre sonra alışabiliyorum bu yeni dönemlere. Son zamanlarda bu tip yenilikler sırasında yaşadığım panik halinin azaldığını, uykumun yerine geçen düşüncelere bir sınır çekebildiğimi anladim. (yani bu güç bende var)


Geçen hafta farkettiğim yeni bir şey, hayatıma giren insanların bana yeni hoşluklar kattığı oldu. Hayatımızda yeni biri olunca yeniliklere daha kolay ulaşabiliyoruz. O nedenle hayatıma yeni giren insanlara sıcacık bir merhaba deyip, hayatıma kabul etmeye özen gösteriyorum. Onlar da bu özenimi anlayıp, ona göre davranıyorlar.

Hayat bu sıralar karşıma çok ilginç insanlar çıkarıyor. Bu insanlarla tanıştıkça yüzümdeki tebessüm artıyor. Ben de hoş bir his bırakıyor. Onlarla biraz sohbet edip tanıştıkça, anlıyorum ki farklı yerlerde karşılaştığım bu yeni kişilerle tanışmam çok da tesadüf değil...


En son dün çok tatlı, benden yaşça küçük biriyle tanıştım bir seminer sırasında. Neden onunla eşleştim grup çalışmasında bilmiyorum ama sohbet ederken farkettik ki yaşlarımız çok farklı da olsa hayatlarımız paralel ilerlemis. Sizce birbirimizi seçmemiz tesadüf olabilir mi? Hayatlarımız hakkında konuştukça, benim için 'keşke' olarak kalan şeyleri gerçekleştiren biriyle tanışmanın hazzını da yaşadığımı fark ettim.

2 yorum:

Unknown dedi ki...

Sitenin yeni görüşününü tebrik ederim, çok şık olmuş, çok yakışmış.

Yazına gelince de.. beni aldatıyor musunnn? :)

bencu dedi ki...

yeni arkadaşına merhaba diyelim o zaman,
ama bizim sevgimiz onunkine 5 çeker:)))

Yorum Gönder